Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Miestne občianske poriadkové služby v obci Prakovce

Miestne občianske poriadkové služby v obci Prakovce

EUlogo.pngminvlogo.jpg

 

 

V júni 2017 obec Prakovce predložila žiadosť o nenávratný finančný príspevok (NFP) v rámci výzvy Ministerstva vnútra Slovenskej republiky na projekt Miestne občianske poriadkové služby v obci Prakovce (MOPS). Až koncom septembra sme sa dozvedeli, že náš projekt bol schválený.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu

a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci

Operačného programu Ľudské zdroje.

 

V októbri 2017 Mgr. Pavol Lukáš, starosta obce podpísal s poskytovateľom NFP, t.j. s Ministerstvom vnútra SR, Zmluvu o poskytnutí NFP, ktorá nadobudla účinnosť 9.11.2017. Následne sa konalo aj výberové konanie na obsadenie 7 pracovných miest - koordinátor a členovia MOPS. Uskutočnilo sa v dňoch 14.11.2017 a 15.11.2017 - komisiu tvorili - zástupkyňa regionálnej kancelárie Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity v Spišskej Novej Vsi, zástupca Obvodného oddelenia Policajného zboru SR v Gelnici, zástupkyňa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, pracovisko Gelnica a dvaja poslanci obecného zastupiteľstva. Výberové konanie pozostávalo z písomnej časti - testu a ústneho pohovoru.

Projekt začal 1.decembra 2017 a bude trvať do 30.novembra 2020 - obec za určené obdobie získa NFP vo výške 167 587,18 € a z vlastných zdrojov poskytne  8 820,38 €. Medzi oprávnené výdavky projektu patria - osobné a paušálne výdavky - mzdy, ošatenie, výstroj, preškolenie a iné.

Hlavnou aktivitou projektu je podpora komplexného poskytovania miestnej občianskej poriadkovej služby v obci s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít.

Medzi sledované aktivity projektu patrí ochrana mladistvých a maloletých osôb, podpora pravidelnej dochádzky do školy, ochrana životného prostredia, majetku, života a zdravia, predchádzanie  konfliktov medzi majoritou a minoritou, monitorovanie dopravnej situácie  a spoluorganizovanie podujatí v obci. Samozrejme pri úzkej spolupráci s Obvodným oddelením PZ SR v Gelnici.

Člen-koordinátor: J.Sopko                              

Členovia: G.Geletko, Ľ.Žiga st., J.Findura, D.Horváth, Ľ.Žiga ml., Ľ.Plachetka

Kontakt: mops@prakovce.sk 

                0910 100 708                                                                            


 

Štatút Miestnej občianskej poriadkovej služby v obci Prakovce


 
 ŠTATÚT MOPS.pdf (324.1 kB) ŠTATÚT MOPS.pdf (324.1 kB)

 

dnes je: 21.5.2019

meniny má: Zina

webygroup

Úvodná stránka