Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

MJF a ZPOZ

Malé javiskové formy a Zbor pre občianske záležitosti

Malé javiskové formy v Prakovciach (MJF) sa hneď od svojho vzniku v roku 1970 zaradili medzi kvalitné telesá tohto druhu na Slovensku. Venovali sa programom v rôznorodom štýle. Zábavné programy, výchovno – vzdelávacie programy, programy pre konkrétnych adresátov na objednávky vedenia závodu, aktivity pre občianske záležitosti a občanov obce pri všetkých kultúrnych podujatiach. Stretol sa dobrý tím ľudí s hudobnou skupinou, tanečným telesom a recitátorskými i hereckými schopnosťami. Práca sa darila, čo sa odzrkadlilo v hodnoteniach odborníkov na okresných, krajských a celoslovenských podujatiach a súťažiach, na ktorých MJF obsadzovali popredné miesta. Najvýraznejším úspechom je 1. miesto na celoslovenskej súťaži Malých javiskových foriem. Zakladateľkou a dlhoročnou režisérkou MJF bola p. Oľga Filipková.
 

Zbor pre občianske záležitosti (ZPOZ) pri Obecnom úrade v Prakovciach pracoval od roku 1951 s talentovanou školskou mládežou až do roku 1977, kedy sa tejto činnosti ujali Malé javiskové formy so svojou recitátorskou a hudobnou zložkou. Tak dostal ZPOZ novú, vítanú formu, ktorá neostala nepovšimnutá riadiacimi orgánmi a metodikmi. „To je cesta akou sa treba uberať - bližšie k človeku“. To boli slová aj pani Bc. Milady Wembo, pracovníčky Osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi, ktorá ostala spriaznená s kolektívom a upozorňovala odbornú verejnosť na kvalitnú prácu prakovského ZPOZ-u. Umiestnenia kolektívu na 1. miestach celoslovenských prehliadok Zborov pre občianske záležitosti v priebehu niekoľkých rokov svedčia o jeho nesporných kvalitách, ktorými zviditeľňujú obec Prakovce.
 

                        (fotografia Malé javiskové formy. Obecný úrad)

                              (historická fotografia Malé javiskové formy)

                              (historická fotografia Malé javiskové formy)


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Prakovce dnes Oficiálna stránka obce Prakovce

webygroup

Úvodná stránka