Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Modelárstvo a BIKROS

MODELÁRSTVO

V modelárskej činnosti neboli dosiahnuté prenikavé výsledky. Prevažne sa mládež venovala základným teoretickým veciam. V praxi bolo postavených niekoľko leteckých modelov bezmotorových, ale i radiom riadených motorových. Krúžok viedol Miroslav Červeňan, ktorý svojimi dlhoročnými skúsenosťami vychoval schopných mladých modelárov.

Za zmienku treba povedať niečo aj o parašutizme. V našom Zväzarme trval krátku dobu. Vznikol pod vedením Pavla Valenta. Vo svojej činnosti robili výcvik-prípravu na zoskoky na pevné lano. Niektorí previedli zoskoky v Spišskej Novej Vsi ako Anna Miháliková- Hlavačová a Irena Šimková- Magdová.

 

BIKROS

V polovici 80-tych rokoch sme začali s bikrosom. Záujemcov z radov mládeže podchytil a začal trénovať Karol Farbár. Pravidelnou prípravou a tréningami sa cez okresné a krajské majstrovstvá dostali aj na slovenské a československé- v roku 1988 do Prahy, o rok neskôr do Ústí nad Labem s dobrým umiestnením.Reprezentovali Miloš Silla, Štefan Kočiš, Vlado Kalinský, Patrik Gordan, Štefan Kocúr a Ľuboš Černický.Veľkým zážitkom bola účasť na súťaži GP / Grand prix / – Turiec vo Vrútkach s medzinárodnou účasťou.


Naša organizácia pravidelne organizovala v lete Dukelské preteky brannej zdatnosti a v zime na lyžiach Sokolovské preteky brannej zdatnosti.


 

dnes je: 26.8.2019

meniny má: Samuel

podrobný kalendár

Prakovce dnes Oficiálna stránka obce Prakovce

webygroup

Úvodná stránka