Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Paprsky

Naša tanečná skupina pracuje od septembra 1999.Jej činnosť bola orientovaná na žiakov ZŠ v Prakovciach. Fungovala ako tanečný krúžok pri tejto škole. V roku 2002 prešla pod záujmovú činnosť pri Klube kultúry v Prakovciach.

Počas celej činnosti sme našu činnosť orientovali na zlepšovanie tanečného prejavu a zdokonaľovanie choreografickej činnosti. Naše aktivity sú zamerané na vystúpenia v obci a v rámci Hnileckej doliny. Počas našej existencie sa v tejto formácii vystriedalo vyše 140 detí vo veku od 6-15 rokov.

Činnosť našej skupiny je v poslednom období orientovaná na žáner etno hudby. Intenzívne pracujeme s tanečnými talentami , ktoré majú možnosť individuálnej kreatívnej práce, kde sa im dáva maximálna voľnosť v sebapresadení a tvorivej činnosti..
V roku 2007 mala tanečná skupina 20 členov , ku ktorým pribudli 4 členovia vo veku 15 a viac rokov , ktorí k 1.1.2007 vytvorili novú odnož .Vedie ju bývala členka tanečnej skupiny „PAPRSKY“ Henrieta Skupeková . Skupina má názov „Liberty of dance“ a je zameraná na tanečný štýl hip-hop.

Pri našej činnosti ide hlavne o vyplnenie voľného času detí a mládeže v našej obci.

V súčasnosti už tanečná skupina neexistuje.

 

 

                                          (fotografia Paprsky)


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Prakovce dnes Oficiálna stránka obce Prakovce

webygroup

Úvodná stránka