Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Šachový klub

Šachisti Prakoviec postúpili do II. ligy

     V skončenom súťažnom ročníku III. ligy šachu družstiev obsadili šachisti ŠK Prakovce 1. miesto s náskokom 8 bodov pred najväčším favoritom súťaže družstvom MŠK Spišská Nová Ves, čo im zaručuje právo štartu v druholigovej súťaži nového súťažného ročníka 2012/2013.

     O dramatickosť súťaže sa starali od prvého kola dvaja najväčší favoriti na postup do II. ligy a to družstvá MŠK Spišská Nová Ves a  ŠK Prakovce. Oba celky ako dva neporazené sa stretli vo vzájomnom súboji v siedmom kole. Zápas pravdy medzi ašpirantami na 1. miesto  sa skončil výsledkom 4 ½ : 3 ½ v prospech ŠK Prakovce, ktorý po tomto víťazstve sa dostal na 1. miesto v tabuľke a toto si udržal až do záveru súťaže ktorú vyhral s 8 bodovým náskokom.

     Tento úspech je o to cennejší, že veľké mestá s väčšími šachovými tradíciami a materiálnym zabezpečením ako sú Spišská Nová Ves resp. Poprad budú štartovať v novom súťažnom ročníku v nižšej šachovej súťaži ako náš šachový klub, ktorý svojou účasťou v II. lige bude reprezentovať nie iba klub ale aj obec Prakovce a tým ju zviditeľní  i mimo nášho regiónu.

     Hlavný podiel na tomto úspechu majú všetci hráči ŠK Prakovce (uvedení v prílohe štatistických ukazovateľov jednotlivých tabuliek). Zvlášť veľký podiel na tomto úspechu má manažér klubu a hrajúci kapitán Ing. Macejko Miroslav, ktorému boli nápomocní Furimský Peter (predseda) ako aj Slovinský Juraj a Slovinský Štefan.

     Ako perličku môžeme pre našich priaznivcov uviesť, že náš klub reprezentovali aj mediálne známi hráči. Náš kmeňový hráč (od roku 1998) Marek Vojtko, ktorý je známy z televízneho programu vysielaného v roku 2011 „Farmár hľadá ženu“ a novopečený majster Slovenska v šachu družstiev v ročníku  2011/2012, hráč družstva 7 statočných Košice Tomáš Krak, ktorý reprezentoval náš ŠK na licenciu a  je známy  ako finalista speváckej televíznej súťaže „SUPERSTAR“ vysielanej v roku 2010.

     Veríme, že postupom do vyššej súťaže sa zväčší okruh priaznivcov šachu ako aj sponzorov ŠK Prakovce na zabezpečenie finančných nákladov spojených s účasťou v II. lige, aby sme v tejto súťaži mohli vzorne reprezentovať ŠK a obec Prakovce.   

 

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Prakovce dnes Oficiálna stránka obce Prakovce

webygroup

Úvodná stránka