Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Slovenský rybársky zväz

Rybárstvo
Prakovskí rybári sú združení v Miestnej organizácii Slovenského rybárskeho zväzu
/MO SRZ/ v Gelnici. Táto organizácia prešla historickým vývojom až do dnešnej podoby.
V minulosti sa občania Prakoviec skôr len príležitostne zaoberali lovom obojživelníkov, rakov a rýb. Až so vznikom rybárskej organizácie sa stali jej trvalou a neodmysliteľnou súčasťou. Medzi nimi boli, ale i sú takí, ktorí patrili a patria k popredným funkcionárom a členom našej MO SRZ.

Je potrebné spomenúť tých, ktorí patrili nielen v Prakovciach, ale i v celej našej MO SRZ dlhoročne k najaktívnejším členom. Boli to J. Vaščák, Straka, Hudák, Nižník, F. Gattinger, J. Družbacký, J. Eližer, J. a P. Pavlov, J. Varga, či bývalý člen KaR komisie a člen výboru Štefan Liba. Osobitne treba spomenúť bývalého dlhoročného predsedu MO SRZ, vedúceho krúžku mladých rybárov a čestného člena SRZ Adolfa Sohlera. Pán A. Sohler sa významnou mierou zaslúžil o rozvoj našej MO SRZ v Gelnici. Počas jeho pôsobenia sa dokončila výstavba VN Jaklovce.

K súčasným aktívnym členom a členom výboru MO SRZ patrí Jozef Šimko a patril aj zosnulý Ján Turanský, ktorí s prakovskými rybármi organizovali brigády na výstavbu prahov a kaskád na vodných tokoch a brigády na ochranu rybárskych revírov. Najmladším členom výboru z Prakoviec je Stanislav Gattinger, ktorý úspešne reprezentuje našu organizáciu v súťažiach v love rýb na mušku.
V roku 2007 mala MO SRZ v Gelnici nasledovnú členskú základňu:

  • 305 dospelých
  • 38 mladistvých / 15 – 18 rokov/
  • 57 mladých rybárov / 6 – 14 rokov/ pracujúcich v rybárskych krúžkoch

SRZ MO v Gelnici v súčasnosti vedie 11 – členný výbor s predsedom Mgr. Miroslavom Dubeckým.
Gelnickí rybári a ich organizácia má bohatú a úspešnú minulosť a verme, že taká bude aj ich budúcnosť.
 

                    Muškárske družstvo chytajúce za okres Gelnica

                               (fotografia muškár S.Gattinger)


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Prakovce dnes Oficiálna stránka obce Prakovce

webygroup

Úvodná stránka