Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Stolný tenis a iná športová činnosť

Stolný tenis

 

So stolným tenisom sa začalo už v 50-tych rokoch. Bolo to však len individuálne, bez účasti v nejakej súťaži. Patrili k nim Gorčík, Križeková – Garčarová, Miškovicová – Lešková, Król Ján.

Ako oddiel bol založený v roku 1980 a prihlásený do okresnej súťaže II. triedy. Hrajúcim trénerom bol Murňák Štefan a Klein Martin. Družstvo reprezentovali títo hráči: Gajdoš Ján, Erm Roland, Hanko Vladimír , Hanko Ivan, Šiška Emil, Gajdoš Ján ml., Leitner Walter. V súťaži hrali tieto mužstvá : Margecany, Krompachy ,SNV, Spišské Vlachy, Rožňava, Moldava.
V roku 1982 v okresnej súťaži už hrali dve mužstvá, Áčko víťazí v skupine a postupuje do I. triedy . okresných majstrostiev.
Umiestnenie- úspechy striedavé, najlepšie v roku 1983 na 3. mieste. Zároveň sa zúčastňujú na bodovacích turnajoch jednotlivcov a iných turnajoch , po roku 1985 činnosť stagnuje.

 


Iná športová činnosť

 

Ľahkej atletike sa venovalo zopár jednotlivcov, možno spomenúť Jána Króla a Jozefa Leška.
Aj keď neboli podmienky a zariadenia, ktoré si ľahká atletika vyžaduje, chuť skákať, hádzať a behať bola veľká, najmä u Jozefa Leška, ktorý sa venoval desaťboju.
Taktiež možno spomenúť nácvik spartakiád od prvej v roku1955 až po poslednú v roku 1985.
Cvičili žiaci, rodičia s deťmi, dorast, ženy a muži. Začínalo sa miestnym vystúpením, okresným, krajským a vyvrcholením bola účasť na celoštátnej na Strahove v Prahe.
V roku 1958 bol založený oddiel ZTV. Mládež i dospelí vyznávači pohybu cvičia, behajú, niečo z atletiky, gymnastiky a loptové hry, všetko pod holým nebom a hlavne v letnom období, pretože telocvičňa nebola. Oživenie nastalo po vybudovaní telocvične v 70 – tych rokoch. Od roku 1970 sa každoročne hrá futbalový zápas o „Prakovskú pantofľu“ medzi slobodnými a ženatými.
 


 

dnes je: 26.8.2019

meniny má: Samuel

podrobný kalendár

Prakovce dnes Oficiálna stránka obce Prakovce

webygroup

Úvodná stránka