Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vánok

Vánok

Prakovský detský folklórny súbor VÁNOK má už 24-ročné trvanie. Svojimi vystúpeniami teší nielen Prakovce, ale aj okolie a celý región. Učí deti poznávať tradície vzťahu k folklóru. Pravidelne sa zúčastňuje prehliadok a súťaží usporiadaných Národným osvetovým centrom inými subjektmi. Pripravil už množstvo premiérových programov. Má už svoje miesto vo folklórnej verejnosti okresu, kraja. Zozbieral nemálo hier, piesní, zvykov, porekadiel a zvykosloví. Po celý čas je umeleckou vedúcou a choreografkou Zuzana Koscelanská, aj keď jej už 4 roky pomáha p. Katarína Boháčová a teraz druhý rok p. Iveta Furimská. Práca je sťažená neustálou zmenou základne. Jeho úzka spolupráca s Ľudovou cimbalovou hudbou PRAKOVČAN je pozoruhodná. Títo dospelí muzikanti sa krásne prispôsobujú deťom a na spoločné diela s očakávaním úspechu radostne vyčkávajú. Pritom hudobne doprevádzajú na súťažiach množstvo detí /Slovanská pieseň, Slávik Slovenska/.

VÁNOK má za sebou rad úspešných vystúpení v obci aj regióne, medzi ktoré patrí aj upútavka a živá pozvánka na Spišské folklórne slávnosti v Spišskom Podhradí na salaši, v Košiciach.

                                              (fotografia Vánok)

                                  (fotografia Vánok,vystupenie v ZŠ)


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Prakovce dnes Oficiálna stránka obce Prakovce

webygroup

Úvodná stránka